W dniu dwudziestego trzeciego lutego 2017r. odbył się koncert charytatywny: "Młodzi muzycy na rzecz Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej" w wykonaniu Szkolnej Orkiestry Symfonicznej Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej pod dyrekcją Andrzeja Kucybały. 

Dyrektor Naczelna Szkoły Barbara Cybulska-Konsek serdecznie powitała licznie zgromadzonych słuchaczy, a w szczególnie słowa powitania skierowała do obecnych na sali: ks.biskupa seniora kościoła ewangelicko-augsburskiego Pawła Anweilera, ks.Michała Pastuszkę proboszcza parafii p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej, prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta oraz lek.med. Annę Byrczek - prezesa Stowarzyszenia Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej.

Trochę historii o Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej. Powstało ono w 1992 roku i przez siedemnaście lat działało jako grupa nie formalna przy salwatoriańskiej parafii p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej pod kierownictwem lek. med. Anny Byrczek. W dniu trzynastego marca 2009r. zostało zarejestrowane jako stowarzyszenie "Hospicjum świętego Kamila w Bielsku-Białej". Od pierwszego marca 1992r. obejmuje domową opieką chorych w terminalnym okresie choroby nowotworowej na terenie Bielska-Białej i okolic, przychodząc im z pomocą medyczną, a także wspierając psychicznie i duchowo chorych i ich rodziny. Opieka, jaką otaczani są chorzy jest bezpłatna. Pragnę dodać, że od 2004 r. Hospicjum bierze udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Hospicjum to też Życie", a także ogólnoświatowej akcji "Głosy dla Hospicjów".

Tekst i foto: Marian Szpak

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter