Znamy już program ramowy 61. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Tegoroczne święto folkloru i kultury góralskiej, zgodnie z tradycją, potrwa 9 dni. Od 27 lipca do 4 sierpnia blisko 100 zespołów z Polski i ze świata zatańczy w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu oraz Ujsołach, Jabłonkowie i Istebnej.

Tydzień Kultury Beskidzkiej to jedno z największych i jednocześnie najstarszych tego typu wydarzeń w Europie. W tym roku, podczas 61. edycji festiwalu, w amfiteatrach i na placach miast odbędzie się około 60 koncertów, a ulicami Wisły, Szczyrku, Żywca, Jabłonkowa i Istebnej przejdą wielobarwne, roztańczone korowody.

Festiwal jest świetną okazją do zobaczenia, posłuchania i zasmakowania elementów kultury Górali zamieszkujących Beskidy. Podczas wydarzenia zaprezentują się także zespoły z innych części naszego kraju oraz grupy z Europy i znacznie odleglejszych kontynentów. Nie zabraknie rękodzieła, sztuki ludowej, różnorodnych warsztatów, wystaw, koncertów folkowych i wyśmienitego jadła regionalnego.

W pierwszej części TKB odbywać się będzie jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych dla polskich Górali konkursów, czyli 55. Festiwal Folkloru Górali Polskich. Zespoły, kapele, grupy śpiewacze, instrumentaliści i śpiewacy z całego łuku Karpat rywalizować będą o Złote Żywieckie Serca. Zaraz po tym zgromadzona w Żywcu publiczność będzie mogła towarzyszyć tancerzom i muzykom z całego świata w zmaganiach o Grand Prix 33. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej: https://tkb.art.pl/61-tydzien-kultury-beskidzkiej-program-ramowy/

Biuro Prasowe Tygodnia Kultury Beskidzkiej Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej / Wydział Prasowy UM Bielska-Białej / Urszula i Andrzej Omylińscy

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter