Pogoda nie rozpieszczała uczestników 10. edycji Młodzieżowych Biegów Niepodległości, które odbywają się co roku 11 listopada na stadionie w Wapienicy. Mimo chłodu i wilgoci około 100 dzieci stanęło na starcie.

- Klub sportowy Sprint Bielsko-Biała już od dekady zaprasza młodzież do biegania w dniu 11 listopada. Spotyka się to z coraz większym zainteresowaniem społeczności lokalnej. Wiele osób pojawia się na stadionie w Wapienicy, aby zaszczepić swoim dzieciom chęć do ruchu. Oczywiście wśród startujących są też młodzi profesjonaliści - informuje prezes KS Sprint Ryszard Chodorowski.

W biegach przedszkolaków i młodszych dzieci na 100 m rywalizacja była zacięta. Jednak prawdziwe bieganie rozpoczęło się od dystansu 400 m, na którym najlepsi okazali się Aleksandra Woźniak i Franciszek Wiśniewski. Również na 800 m bieg był wyrównany, zwyciężyli Małgorzata Tarędź i Tymoteusz Wątroba. Oprócz startów młodzieżowych rozegrano również bieg otwarty na 3 km. Tu najlepsi byli Elżbieta Kupczak i Szymon Krywult.

Biegi Niepodległości obserwował radny Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Piotr Kochowski.

Wydział Prasowy UM Bielska-Białej / Urszula i Andrzej Omylńscy


 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter