Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas ponad dwa tysiące lat wstecz, do czasów narodzin Chrystusa. Choć święta już za nami, to wspomnienia tamtych chwil nadal pozostają żywe w naszej pamięci, za sprawą Jasełek, jakie wystawiły dzieci i ich rodzice z Misyjnej Jutrzenki.

Jasełka Bożonarodzeniowe w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, są już tradycją. Każdego roku początkiem stycznia, Misyjna Jutrzenka przekazuje radosną nowiną o przyjściu na świat Jezusa Chrystusa. Premierowy spektakl, odbył się w niedzielę 8 stycznia, o godzinie 16:00. Widowiskowe Jasełka przygotowali dzieci i rodzice, na co dzień zaangażowani w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci przy skoczowskiej parafii. Na potrzeby spektaklu, w kościele stanęła piękna scenografia. Widowisko zostało dodatkowo okraszone muzyką, światłami oraz efektami dźwiękowymi.

Każdego roku Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci pomaga ok. dziesięciu tysiącom dzieci w Tajlandii. Jasełka w wykonaniu skoczowskiej Misyjnej Jutrzenki, były doskonałą okazją, aby jeszcze raz przeżyć radosną nowinę zwiastującą narodziny Chrystusa, a jednocześnie wesprzeć potrzebujące dzieci w najdalszych zakątkach świata.

Opiekę duchową nad dziećmi i młodzieżą "Misyjnej Jutrzenki" sprawuje ks. Juliusz Kropacz, wikariusz w Parafii p.w. św. Ap. Piotra i Pawła. Nad scenariuszem i oprawą muzyczną czuwali animatorzy grupy: pani Joanna Walczyk oraz pan Paweł Moskała. Scenariusz do Jasełek napisała pani Urszula Marhula - wieloletnia animatorka i opiekunka wspólnoty.

Spektakl zostanie jeszcze raz odegrany 17 stycznia, o godzinie 18:00 w Teatrze Elektrycznym.

Zapraszamy serdecznie!

Tekst i foto: Patryk Staroń

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter