Na stronie www.mfkip.pl mogą już rejestrować się chóry, zespoły, soliści i duety chcące wziąć udział w jubileuszowej, 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 27 listopada. Największy przegląd kolęd i jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w Europie, gromadzący każdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób na radosnym kolędowaniu, odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Grudniowe eliminacje odbędą się w 31 miastach na terenie całej Polski, a także na Litwie, Ukrainie, Białorusi i – po raz pierwszy – we Włoszech.
Na terenie diecezji bielsko-żywieckiej eliminacje odbędą się 12 grudnia w Bielsku-Białej (Miejski Dom Kultury – Dom Kultury “Włókniarzy”).

Ponadto polskie eliminacje odbędą się w następujących miastach: Będzin, Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dębno, Dobrodzień, Gniezno, Goleniów, Jarosław, Jaworzno, Katowice, Kielce, Kołobrzeg, Kraków, Krasnobród, Lublin, Łazy, Łódź, Mikołów, Nowa Sól, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Racibórz, Radom, Rybnik, Sanok, Tarnowskie Góry, Tuchów, Warszawa oraz Wrocław.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat. Można śpiewać solo i w zespołach, z instrumentami lub podkładem z płyty.

Finał Festiwalu w Będzinie, o udział, w którym walczą uczestnicy eliminacji, odbędzie się w dniach 11-14 stycznia 2024 r. w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena. Ubiegłoroczna pula nagród dla zwycięzców wyniosła ponad 100 tysięcy złotych.

Szczegółowe informacje, regulamin Festiwalu oraz możliwość zgłoszeń na stronie www.mfkip.pl.

/Diecezja Bielsko-Żywiecka/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter