Korzyści z udziału w spotkaniach „Soboty Biblijne z Ewangelią Marka”

ZAPISY?

Zapisy odbywają się drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Do zajęć można dołączyć przez cały rok. Spotkania są bezpłatne.
  1. 🙏Pogłębienie wiary: Poprzez zrozumienie kontekstu, w którym powstała Biblia, uczestnicy będą w stanie lepiej zrozumieć jej przesłanie i w efekcie wzmacniać swoją wiarę.
  2. 📖Nauka samodzielnego interpretowania Pisma Świętego: Dzięki umiejętnościom nabytym podczas zajęć uczestnicy będą w stanie samodzielnie interpretować Pismo Święte.
  3. 🌱Rozwój duchowy: Modlitwa i medytacja nad Słowem Bożym podczas spotkań pomoże uczestnikom w duchowym wzroście i zbliżeniu się do Boga.
  4. 💬Rozwinięcie umiejętności komunikacji: Dyskusje i wymiana myśli na temat fragmentów biblijnych z innymi uczestnikami przyczynią się do rozwoju umiejętności komunikacyjnych.
  5. 👥Poznanie nowych ludzi: Uczestniczenie w spotkaniach będzie okazją do nawiązania nowych, wartościowych relacji z osobami o podobnych przekonaniach i zainteresowaniach.
  6. ✝️Pogłębienie zrozumienia Ewangelii Marka: Każde spotkanie koncentruje się na konkretnym fragmencie Ewangelii Marka, co pozwala na dogłębne poznanie tej części Pisma Świętego.
  7. 🆓Bezpłatna edukacja: Uczestnictwo w spotkaniach to doskonała okazja do zdobycia bezpłatnej edukacji biblijnej prowadzonej przez doświadczonych nauczycieli.
  8. 🕯️Wprowadzenie do metod modlitwy: Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się różnych form modlitwy, takich jak Lectio Divina, co może wzbogacić ich osobiste doświadczenie duchowe.
  9. 🏰Budowanie fundamentów wiary: Zajęcia są doskonałym środowiskiem dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Pismem Świętym lub chcą wrócić do korzeni swojej wiary.
  10. ❤️Wsparcie wspólnoty: Uczestnictwo w spotkaniach daje poczucie przynależności do wspólnoty wierzących, która wspiera się nawzajem w trudnych chwilach i cieszy się razem z sukcesów.
Korzystając z tych spotkań, uczestnicy mają szansę nie tylko na naukę, ale także na osobisty rozwój i głębokie przeżycia duchowe. Wspólne studiowanie Pisma Świętego w grupie daje możliwość spojrzenia na nie z różnych perspektyw, co wzbogaca doświadczenie każdego uczestnika. 🌟
Szkoła Biblijna Diecezji Bielsko-Żywieckiej. „Soboty Biblijne z Ewangelią Marka”.

 CEL?

Celem spotkań jest edukacja biblijna. Pogłębienie wiedzy na temat ksiąg Starego i Nowego Testamentu. Dostarczenie narzędzi do poprawnego i samodzielnego czytania Pisma Świętego oraz modlitwa Słowem Bożym. Pogłębienie wiedzy ma służyć pogłębieniu wiary.

DLA KOGO?
W zajęciach mogą uczestniczyć wszystkie osoby bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania. Zapraszamy zarówno liderów, katechetów, animatorów wspólnot parafialnych, jak i osoby poszukujące zrozumienia, jakie jest znaczenie Słowa Bożego w ludzkim życiu.

TEMAT?
W tym roku chcemy zaproponować naszym słuchaczom cykl spotkań: „Soboty Biblijne z Ewangelią Marka”.
Wprowadzenie przez Jana Chrzcielna, dzień początkowy, kontrowersja w Kafarnaum (Mk 1,1 – 1,13).
Jezus wybiera Dwunastu i przygotowuje ich jako uczniów (Mk 1,14 – 1,45).
Przypowieści i cuda (Mk 2,1 – 3,6).
Nieporozumienie z krewnymi w Nazarecie (Mk 3,7 – 6,6).
Posłanie Dwunastu, nakarmienie 5000, chodzenie po wodzie, kontrowersja, nakarmienie 4000, nieporozumienie (Mk 6,7 – 8,26).
Trzy zapowiedzi cierpienia, wyznanie Piotra, Przemienienie, nauczanie Jezusa (Mk 8,27 -10,52).
Posługa w Jerozolimie: wjazd, dzieła i spotkania w świątyni, mowa eschatologiczna (Mk 11,1 – 13,37).
Namaszczenie, Ostatnia Wieczerza, pasja, ukrzyżowanie pogrzeb (Mk 14,1 – 16,8)
Pusty grób, ukazanie Jezusa zmartwychwstałego dołączone przez późniejszego kopistę (Mk 16,9-20).

SCHEMAT SPOTKAŃ?
Zajęcia będą prowadzone w formie ciekawych wykładów i dyskusji. Będą one odbywać się w 3 modułach:
Pierwszy – egzegeza wybranych fragmentów Ewangelii Marka. Ukazanie jak – krok po kroku – odczytuje się przesłanie biblijne.
Drugi – omawianie wybranego zagadnienia biblijnego.
Trzeci (praktyczny) – Lectio Divina lub też inny rodzaj modlitwy Słowem Bożym z uczestnikami.

TERMINY?
28 października 2023 – prelegenci:
część I – Bp Roman Pindel
część II – Ks. Adrian Mętel
część III – Ks. Sebastian Fajfer
18 listopada 2023
02 grudnia 2023
27 stycznia 2024
24 lutego 2024
23 marca 2024
27 kwietnia 2024
25 maja 2024
22 czerwca 2024

GDZIE?
Spotkania odbywać się będą w jedną sobotę miesiąca od godz. 9:30 do 13:00 w Kurii Diecezjalnej w Bielsku – Białej ul. Żeromskiego 5a. 

ZAPISY?
Zapisy odbywają się drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Do zajęć można dołączyć przez cały rok. Spotkania są bezpłatne.

/Diecezja Bielsko-Żywiecka/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter