„Chrześcijanie bardzo często przez całe wieki, nie tylko na samym początku, byli odczytywani przez świat jako słabi i głupi” – przypomina w medytacji na 4. Niedzielę Zwykłą, 29 stycznia 2023 r., ks. Marek Studenski. Duchowny za Pawłem Apostołem powtarza, że Bóg wybrał to, co głupie w oczach świata.

„Ten, kto odczytuje wolę Pana Boga i zaczyna żyć miłością Boga i bliźniego, bardzo często w różnych konkurencjach tego świata może przegrać. Św. Paweł mówi, że Bóg wybrał to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mądrych. Wybrał to, co niemocne i słabe, aby poniżyć mocnych” – dodaje.

„Człowiek, który by uwierzył w swoją mądrość, uznałby się sam za mędrca, za mocarza ducha i intelektu, popadłby w pychę i działałby w swoim przekonaniu swoją mocą” – zaznacza i wskazuje, że człowiek, świadomy swoich ograniczeń i słabości, staje się otwarty na moc spoza niego. „Taki człowiek daje Panu Bogu pole działania i w życiu takiego człowieka Pan Bóg może objawić swoją chwałę. Człowiek pyszny, który uwierzył w siebie, stawia tamę Panu Bogu. Jakie to jest niebezpieczne, jaka to jest niebezpieczna choroba – pycha – bo zatrzymuje działanie Pana Boga. Po prostu nie dopuszcza Go do działania w swoim życiu” – konkluduje.

Na koniec duchowny zachęca do zapoznania się z najnowszym odcinkiem serii Dopowiedzeń. Księża Mateusz i Piotr kontynuują swoje rozważania na temat encykliki papieża Franciszka „Lumen Fidei”. Opowiadają o konsekwencji świadomości zła i grzechu w życiu człowieka.

Zobacz więcej KLIK
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter