„Nam się wydaje, że wszystko jest naszą zasługą, tymczasem wszystkie dobre owoce naszego życia wypływają z tego, że Pan Bóg nam błogosławi, że nas prowadzi” – podkreśla ks. Marek Studenski w medytacji na niedzielę, 1 stycznia 2023 r. W kolejnym odcinku filmowej serii „Szklanka dobrej rozmowy” duchowny zauważa, że kiedy człowiek jest w rękach Boga, „zapomina nawet o tym nie raz, że to On prowadzi jego życie.

Jak zauważa wikariusz generalny diecezji, błogosławieństwo Boże przypomina człowiekowi, że nie jesteśmy samowystarczalni. Do pierwszego w Nowym Roku kazania kapłan dołącza modlitwę w intencji słuchaczy i widzów. „Będę się modlić jednak o to, żeby w naszym życiu wypełniła się wola Pana Boga, a niekoniecznie to, czego każdy z nas oczekuje. Pan był najlepiej wie czego potrzebujemy” – dodaje i wypowiada słowa błogosławieństwa Aaronowego z Księgi Liczb.

Na koniec zachęca do zobaczenia nowego odcinka z serii Dopowiedzenia, którą księża Mateusz i Piotr zamierzają poświęcić encyklikom papieża Franciszka.

/Diecezja Bielsko-Żywiecka/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter