„Perspektywa wieczności nadaje sens życiu” – zauważa ks. Marek Studenski w medytacji na 26. Niedzielę zwykłą, 25 września 2022 r. W kolejnym odcinku filmowej serii „Szklanka dobrej rozmowy” autor wspomina zmarłego w piątek wybitnego aktora filmowego i teatralnego Franciszka Pieczkę.

Nawiązując do Ewangelii o bogaczu i ubogim Łazarzu, ks. Marek zauważa, że perspektywa wieczności nadaje sens życiu. „Jezus o tym mówi, że po śmierci, po krótkim życiu wszystko się zmieniło: bogacz pragnął, by Łazarz zmoczył swój palec w wodzie i dał mu choć troszkę wody, bo tak bardzo pragnął. To obrazowe ujęcie tego, co dzieje się tak naprawdę z człowiekiem bogatym. Myślę, że nie tylko po śmierci, ale już tu na Ziemi” – zaznacza.
Duchowny cytuje też słowa zmarłego 23 września Franciszka Pieczki z wywiadu, jaki ukazał się krótko przed śmiercią. „Pan Franciszek Pieczka mówi o tym, że nie boi śmierci. Swoje przeżyłem, śmierci się nie boję. Mam nadzieję, że odejdę cicho i bezboleśnie. Liczę tylko na to, że tam w niebie spotkam moją ukochaną żonę Henieczkę. Pan Pieczka przeżył ze swoją żoną 50 lat małżeństwa. Myślę, że zgotuje mi tam przyjęcie. Pan Franciszek dodał: jeśli z życia by się odjęło transcendencję, to takie życie nie ma sensu. Jeżeli życie okazałoby się tylko fanaberią chemii i fizyki, to takie życie nie ma sensu. Myślę, że Pan Franciszek już wie, że życie ma sens, spotkał się ze swoją żoną i jest szczęśliwy w tym miejscu, do którego tak pragnął dotrzeć” – zakończył ks. Studenski.

Posłuchaj:

Diecezja Bielsko-Żywiecka/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter