Tegoroczna Pielgrzymka Rodzin, która tradycyjnie odbywa się w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, w tym roku przybierze inną formę i obchodzona będzie w diecezji bielsko-żywieckiej w niedzielę, 27 września, w wymiarze parafii – jako dzień modlitwy w intencji małżeństw i rodzin pod hasłem „Eucharystia jest źródłem miłości”.

W czasie parafialnych Mszy św. będzie odczytany list pasterski bp Romana Pindla. Zaplanowano także dokonanie Aktu Zawierzenia Rodzin. Małżonkowie będą mieli możliwość odnowienia swoich przyrzeczeń małżeńskich (przynajmniej na jednej z Mszy św.), a uczestnicy Mszy św. z udziałem dzieci i rodzin odmówią modlitwę błogosławieństwa rodzin.

Duszpasterstwo Rodzin podało link do zebranych różnych rozważań Drogi Krzyżowej w intencji Rodzin. Tradycyjnie takie nabożeństwo odprawiane jest na dróżkach w czasie pielgrzymki. Tym razem rodziny mogą podjąć pasyjne rozważania indywidualnie, w wybranych przez siebie miejscach.
Duszpasterstwo zachęca jednocześnie, do przesyłania zdjęć, refleksji ze poszczególnych spotkań z Matką Bożą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

„Czekamy na nie do końca września. Przesłany materiał chcemy umieścić na stronie internetowej diecezji oraz w mediach społecznościowych, dlatego prosimy o dołączenie oświadczenia dotyczącego wyrażenia zgody na publikacje wizerunku” – zaznaczono.

Link: Małżeńskie Drogi Krzyżowe – rozważania. http://kodr.pl/wp-content/uploads/2020/02/Małżeńskie_Drogi_Krzyżowe_2020_całość-2.pdf

źródło Diecezja Bielsko-Żywiecka

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter