Po feriach uczniowie Katolickiego Liceum i Gimnazjum im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie powrócili w szkolne mury. Uśmiechnięci, zadowoleni i przede wszystkim wypoczęci – powitali szkołę w niecodziennym przebraniu. A to za sprawą samorządu uczniowskiego, który zorganizował w szkole „dzień śpiocha”, akcentując rozpoczęcie nauki w oryginalny sposób, czyli w piżamach, szlafrokach i gustownych papciach. Było więc sporo pozytywnej energii, która jest zawsze najlepszym wstępem do kolejnych sukcesów uczniów.

...

Miło nam poinformować, że w finale XV Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów – uplasowała się uczennica katolickiego gimnazjum - Laura Bilko, która już 25 lutego stanie do finału w Goethe Institut w Warszawie. Pozostali startujący w konkursie: Paulina Kubielas, Maria Franek, Jan Orzechowski i Łukasz Dziegiel znaleźli się w czołówce etapu regionalnego w Katowicach.

Styczeń bogaty był w wydarzenia...

Działo się naprawdę wiele. Za uczestnikami VI edycja NOCY BIOLOGÓW - 17 uczniów katolickich placówek wzięło udział w ogólnopolskiej akcji. Uczniowie zapoznali się z pracą w laboratoriach i ich wyposażeniem, uczestniczyli w wykładach, pokazach, warsztatach i konkursach. Nie zabrakło również rozwijania pasji i talentów oraz realizacji marzeń, nie tylko w Cieszynie ale również poza miastem. W Jastrzębskiej Orkiestrze Parafialnej, podczas koncertu noworocznego kolęd w Studzionce zasiadła uczennica szkoły - Ola Gworys. Były również turnieje szachowe o Mistrza Szkoły, którym został KAMIL BINKOWSKI… i wiele innych atrakcji.

Przed uczniami kolejne wyzwania i kolejne sukcesy, którym towarzyszy zawsze dobry humor.


tekst: Barbara Stelmach-Kubaszczyk
fot. arc.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter