Integracja, wycieczki, zwiedzanie regionu, ale też czas na zatrzymanie się, modlitwę i rozmowę na poważniejsze tematy – tak będą wyglądały obozy zaplanowane latem dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jeden z obozów – dla najstarszych klas szkoły podstawowej oraz liceów i techników – odbywać się będzie na na terenie diecezji bielsko-żywieckiej.

Program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” to nie tylko fundowanie stypendiów dla zdolnych, lecz niezamożnych młodych, ale również program formacyjny realizowany przez cały rok. Sercem tego programu, jak podkreśla Monika Wójcik, kierownik Biura Prasowego Fundacji, są obozy wakacyjne.

Każdego roku organizowane są trzy takie obozy, dla stypendystów z różnych grup wiekowych – uczniów, maturzystów i studentów. Takie obozy planowane są również w tym roku. Weźmie w nich udział ok. 1800 młodych.
 
Ok 850 uczniów – stypendystów Fundacji – uczestniczyć będzie w obozie zorganizowanym w diecezji bielsko-żywieckiej: w Bielsku-Białej, Żywcu i w Cieszynie, jednocześnie w trzech miastach. Obóz ten, pod hasłem „Duchowy GPS”, w wymiarze formacyjnym będzie skoncentrowany na refleksji nad wskazówkami duchowymi dla młodego człowieka i roli właściwie uformowanego sumienia w jego życiu.

Wyjazd przeznaczony jest dla uczniów siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej oraz liceów i techników.

Z uwagi na młody wiek uczestników, bardzo wiele czasu zaplanowano na integrację i poznawanie regionu. Odbędzie się też dzień skupienia, dzień sportu czy wycieczka na uczelnię do Bielsko-Białej, co może być elementem szukania inspiracji na przyszłość. Uczestnicy wezmą również udział w koncercie Chóru i Orkiestry Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, składających się ze stypendystów, głównie studentów, ale też uczniów.

Jak informuje Monika Wójcik, w organizacji obozu w ramach wolontariatu pomaga też wielu stypendystów – studentów. Pełnią różne funkcje logistyczne, funkcje wychowawców, a studenci kierunków medycznych angażują się często w zapewnienie opieki medycznej.

/Diecezja Bielsko-Żywiecka/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter