W piątek ruszyło jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych nad Olzą. Święto Trzech Braci to impreza, która co roku przyciąga do centrum miasta zarówno wielu turystów, jak i mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Przez kolejne trzy dni podzielone niegdyś miasto granicą stanie się jedną tkanką, w której wspólnie celebruję się swoją historię i kulturę. 

Tradycyjnie świętowanie wydarzenia rozpoczęło się od barwnego korowodu, który wyruszył spod cieszyńskiego Ratusza w kierunku mostu "Przyjaźni" na Olzie, gdzie wspólnie z przedstawicielami władz Czeskiego Cieszyna zainaugurowano XXXII odsłonę ŚTB. 

- Bardzo się cieszę, że mamy okazję po raz kolejny otworzyć ŚTB, to święto, które łączy nasze dwa miasta po dwóch stronach rzeki Olzy. Mam nadzieję, że wszyscy będziecie się bawić dobrze, że wszystkie te nasze starania o to, aby programy były bogate spełnią oczekiwania - podkreślała otwierając wydarzenie Gabriela Staszkiewicz Burmistrz Miasta Cieszyna.

Na weekend symboliczny klucz do bram miasta włodarze Cieszyna i Czeskiego Cieszyna pozostawili w rękach dyrektorów ośrodków kultury. Najbliższe dni zatem zapowiadają się pełne emocji, wrażeń i dobrej zabawy niezależnie od wieku.

- Najważniejsze jest to, że spotykamy się tutaj nad Olzą. Spędźmy je razem, spędźmy je w jednym Cieszynie, bo Cieszyn i Czeski Cieszyn to jedno miasto położone nad Olzą, która nie dzieli, ale która łączy - dodał Adam Cieślar dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury. 

Foto i tekst Krzysztof Telma

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter