W piątek w Parafii św. Elżbiety w Cieszynie młodzież z klas ósmych przyjęła z rąk księdza bp Romana Pindla, ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej Sakrament Bierzmowania. To ważny moment w życiu duchowym młodych chrześcijan, który poprzedziło kilkumiesięczne przygotowanie prowadzone przez duchownych z parafii oraz animatorów w drodze do dojrzałości chrześcijańskiej. Stanowi ono potwierdzenie ich wiary oraz umocnienie więzi z Kościołem, by stać się prawdziwymi świadkami Chrystusa.
 
Przyjęcie sakramentu jest dopełnieniem łaski chrztu świętego, umacnia wiarę, wprowadza w pełnię życia sakramentalnego oraz przypomina o obecności Ducha Świętego, który wspiera młodzież na ich drodze życiowej. Podczas ceremonii bierzmowania biskup nałożył ręce na głowy kandydatów, namaścił ich czoła krzyżmem świętym i wypowiedział słowa: "Przyjmij znamię daru Ducha Świętego". Gest ten symbolizuje przekazanie mocy Ducha Świętego i jego obecność w życiu wiernych.
 
- Jednym z owoców Sakramentu Bierzmowania jest napełnienie naszego serca miłością Boga. Święty Paweł bardzo wyraźnie mówił, miłość Boża rozlana jest w serca naszych przez Ducha Świętego, który jest nam dany. Duch Święty, kiedy zstępuje na człowieka sercu pomnaża i rozlewa miłość Boga, która jest inna od ludzkiej, ale daje nam jeszcze jeden wspaniały dar.  Święty Paweł zapewnia, że Duch św. pomaga nam wyznać w sercu, być bardzo przekonanym do tego, że Bóg jest dobrym Ojcem... - podkreślał w czasie uroczystej Eucharystii bp. Roman Pindel.
 
Na zakończenie uroczystości młodzież otrzymała pamiątkowe krzyże, które mają nie tylko przypominać o tej znamiennej chwili w ich życiu, ale również być wyznacznikiem drogi chrześcijańskiej miłości i wzywać do bycia prawdziwym uczniem Jezusa w codziennym życiu.

Foto i tekst Krzysztof Telma

 

 

 

 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter