W minioną niedzielę (22 stycznia) o godz. 16.00 w Cieszynie rozpoczęło się Centralne Nabożeństwo Ekumeniczne, w Kościele Jezusowym.

„Wezwani aby ogłaszać wielkie dzieła Pana" – pod takim hasłem przebiega Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia. Każdego roku, w styczniu, wierni różnych wyznań spotykają się na nabożeństwach, konferencjach i wydarzeniach kulturalnych, by wspólnie dążyć ku jedności chrześcijan. W niedzielnej uroczystości udział wzięli księża z cieszyńskich parafii wraz z księdzem Stefanem Sputkiem, dziekanem cieszyńskim. Tego dnia gości powitał ks. Janusz Sikora, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej zaś Słowo Boże wygłosił ks. Jacek Gracz, proboszcz Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Posłuchaj fragmentów kazania: 

Niedzielne nabożeństwo wzbogacił swoim śpiewem Chór Lutnia z Parafii św. Marii Magdaleny i Chór Kościelny tutejszej parafii.

- Różne są symbole jedności, które przynosi nam Pan Bóg. Gromadzimy się tutaj w modlitwie o jedność… o zjednoczenie wszystkich wyznawców Jezusa w jednym Kościele, pod przewodnictwem Jednego Pasterza… Bóg do tej jedności prowadzi nas różnymi drogami… - podkreślał ks. Jacek Gracz, zwracając uwagę na dwa obrazy jedności, również odnosząc się do Kościoła wybudowanego w Alpach, który pomimo położenia ma odpowiedni fundament, twardy, skalisty, którego nic nie zwycięży, bo tym fundamentem jest sam Chrystus. - Powinniśmy dążyć do jedności, bo przynagla nas do tego miłość Jezusa - mówił kapłan. 

BSK
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter