Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej rozpoczyna kolejną, już XII akcję „Tornister pełen uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z rodzin potrzebujących u progu nowego roku szkolnego.

W tym roku oprócz akcji ogólnopolskiej prowadzonej przez Caritas Polska, nasza diecezja zaprasza do włączenia się w pomoc dzieciom z ubogich rodzin, by mogły rozpocząć nowy rok szkolny z uśmiechem na twarzy.

Akcja na poziomie diecezjalnym polega na obdarowaniu dziecka plecakiem z wyprawką szkolną, a można tego dokonać drogą indywidualną w biurze Caritas, przy ul. Okrzei 2 w Bielsku-Białej, poprzez swoją parafię, jak i drogą elektroniczną dzięki wpłatom przekazanym na ten cel. Od 2018 Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej uruchomił możliwość płatności elektronicznych i dzięki temu „Plecak pełen uśmiechów” można ofiarować wirtualnie.

Program wsparcia ma charakter długofalowy, gdyż przekazane artykuły będą służyć dziecku przez cały rok.

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w pomoc dla dzieci i zakupić tornister prosimy o dokonanie wpłat na w/w cel (szczegóły na stronie Caritas Diecezji bielsko-Żywieckiej, w zakładce PROGRAMY I AKCJE).

Kontakt z biurem Caritas, pod nr tel. 734 176 648, lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły:
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter