13 listopada, do Cieszyna przyjechały Sarah z Belgi i Bernadetta z Węgier - Wolontariuszki z Taizé, które przez dwa tygodnie będą przemierzać Polskę, aby odwiedzić grupy przygotowujące się do uczestnictwa w tegorocznym Spotkaniu Europejskim i zachęcić tych, którzy się jeszcze wahają... aby wyruszyć w podróż do Rygi.

W drugim dniu pobytu w Cieszynie, wolontariuszki zwiedziły miasto. Wieczorem, razem z młodzieżą przyszły do kościoła św. Elżbiety, by wziąć udział w ekumenicznej modlitwie kanonami z Taize. Po modlitwie miało miejsce spotkanie, podczas którego wolontariuszki opowiadały o swojej pracy w wolontariacie.- Dziewczyny opowiedziały o założycielu Ekumenicznej Wspólnoty Braci z Taize (br. Roger), czym się zajmują jako wolontariuszki we Wspólnocie z Taize, zachęcały młodych ludzi do przyjazdu na wzgórze burgundzkie oraz na ESM w Rydze - mówi "Gwiazdce Cieszyńskiej" inicjatorka spotkania, pani Anna Szczerba, która jest pomocnikiem Braci z Taize w diecezji bielsko-żywieckiej.

Następnego dnia, wolontariuszki odwiedziły także II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie, gdzie podczas katechezy opowiedziały i zachęcały młodzież do udziału w spotkaniu w Rydze.  Każdy kto jest zainteresowany wspólnym wyjazdem na Europejskie Spotkanie Młodych w Rydze, które rozpocznie się 28 grudnia i potrwa do 1 stycznia 2017 roku, może zgłosić się do pani Anny Szczerby pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jeśli ktoś chciałby porozmawiać z Sarą i Bernadettą, może skontaktować się z wolontariuszkami pod numerem telefonu: 576 018 183.

Podczas swojego pobytu w Polsce, wolontariuszki odwiedzą także miasta w zachodniej Polsce i dotrą aż do Trójmiasta. 20 listopada wyruszy druga dwójka wolontariuszek na trasę, która z Krakowa poprowadzi je do różnych miast Polski centralnej i południowo-wschodniej.

Patryk Staroń
foto: Anna Szczerba

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter