(Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" w Cieszynie. Foto: Piotr Kałuża)

W najbliższą sobotę tj. 18 listopada, odbędzie się wielkie otwarcie baz danych "Szlachetnej Paczki" .

Od tego dnia, każdy kto zaloguje się na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl może wybrać rodzinę, dla której będzie można przygotować  paczkę. W ten dzień odbywa się też w każdym mieście wojewódzkim wielki Marsz na Otwarcie Baz Danych Paczki.

- Nasze rejony Cieszyn Miasto i Cieszyn Powiat dostały prawie 100 zgłoszeń z tego około 30 rodzin już jest pozytywnie włączona, i otrzyma naszą pomoc, a kolejne już czekają na akceptację. Zapraszamy też do współpracy wszystkich chętnych sponsorów. W tym miejscu chciałbym podziękować za wieloletnią współpracę i pomoc całej załodze Szkoły Podstawowej nr 6 z panem dyrektorem Grzegorzem Koniecznym na czele, w której podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się finał cieszyńskiej Szlachetnej Paczki - mówi "Gwiazdce Cieszyńskiej" Piotr Kałuża, lider cieszyńskiego rejonu Szlachetnej Paczki.

Sponsorem Szlachetnej Paczki można zostać na dwa sposoby. Można zostać Inwestorem Społecznym, co łączy się z wpłatą przynajmniej 5000 zł na konto Stowarzyszenia Wiosna, albo pomoc sponsorską lokalną. W pierwszym przypadku - firma, czy osoba będąca Inwestorem Społecznym może utożsamiać się z Paczką przez cały rok. Jeżeli znajdzie się firma, bądź osoba, która zechce zasponsorować cieszyńską Paczkę wolontariusze proszą o kontakt z liderami.

Finał odbędzie się w dniach 9 i 10 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Cieszynie. Do przygotowania Finału, wolontariusze potrzebują jeszcze pomocy w różnym zakresie. Potrzebne są jeszcze m.in. artykuły papiernicze, żywność na finał np. ciasta, pączki, napoje, a także każdy inny rodzaj wsparcia, który mógłby pomóc w jakichkolwiek działaniach usprawniających pracę wolontariuszy.

Każdy, kto chciałby przyłączyć się do pomocy może to zrobić kontaktując się z liderami Szlachetnej Paczki:

Piotr Kałuża tel. 606 815 372
Natalia Siuzdak tel. 537 429 800

Gorąco zachęcamy wszystkich do wsparcia!

(P. Staroń)