Do refleksji nad tym, jak ważne jest, aby osoby i instytucje, które wybieramy jako przewodników i opiekunów były dla nas jak Dobry Pasterz, a nie jak najemnicy zachęca ks. Marek Studenski w najnowszej medytacji na Niedzielę Dobrego Pasterza, 21 kwietnia 2024 r.

Przyznaje, że punktem wyjścia do swych rozważań było banalne doświadczenie zakupu żelazka w jednym z domów handlowych. Duchowny przyznaje w oparciu o to właśnie doświadczanie, że w naszym świecie pełnym najemników i chwilowych obietnic trudno jest znaleźć prawdziwą odpowiedzialność i wsparcie. Jednocześnie porównuje to do sytuacji duchowej, w której wielu mówi, że nie potrzebuje wiary, religii czy duchowych wartości, skupiając się wyłącznie na edukacji i umiejętnościach praktycznych.

Ks. Marek opowiada także o Sigrid Undset, noblistce, która mimo ateistycznego wychowania, odnalazła swoją duchową drogę, co znacząco wpłynęło na jej życie i twórczość.

W „Dopowiedzeniach historyka” ks. Tomasz Chrzan opowiada o organizacji Kościoła na ziemiach polskich w średniowieczu. „Po chrzcie Mieszka I zaczęto budować pierwsze struktury kościelne na ziemiach polskich” – zapowiada swoją prezentację.

/Diecezja Bielsko-Żywiecka/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter