W minioną sobotę, 24 lutego, mieliśmy przyjemność gościć uczestników na piątym spotkaniu naszego inspirującego projektu „Soboty Biblijne”. To wydarzenie zgromadziło entuzjastów Pisma Świętego, pragnących pogłębić swoją wiedzę i doświadczenie duchowe.

Spotkanie rozpoczęło się wykładem biskupa Romana Pindla, który z pasją podjął się egzegezy fragmentów z 6 rozdziału Ewangelii Marka. Biskup Pindel przybliżył uczestnikom znaczenie rozesłania Dwunastu Apostołów oraz cudu rozmnożenia chleba, oferując głębokie spojrzenie na te biblijne opowieści.

Następnie, księża Mateusz Kierczak i Piotr Góra poprowadzili niezwykle interesującą prezentację na temat „Morze w Piśmie Świętym”. Ich spojrzenie na morze, jako element obecny w wielu biblijnych narracjach, otworzyło przed słuchaczami nowe perspektywy interpretacyjne i symboliczne.

Trzecia część spotkania miała miejsce w kaplicy i była poświęcona formie modlitwy słowem Bożym, znaną jako Namiot Spotkania. Ksiądz Piotr Góra nie tylko wprowadził zebranych w tę formę modlitwy, ale również ją poprowadził. Ten czas był wypełniony refleksją, śpiewem i grą na gitarze, co stworzyło atmosferę bliskości i wspólnoty. Rozważanym fragmentem słowa Bożego był moment, w którym Jezus chodzi po jeziorze, co jeszcze bardziej pogłębiło tematykę morza w Piśmie Świętym.

Rozesłanie i powrót Dwunastu (Mk, 6, 7-13 oraz 6, 30-44 ) – Bp Roman Pindel – Soboty Biblijne 5a

https://www.youtube.com/watch?v=kkdLrXm9MpI

Morze w Piśmie Świętym – ks. Mateusz Kierczak ks. Piotr Góra – Soboty Biblijne 5b

https://www.youtube.com/watch?v=X6KgZLw4kiU&t=3s

Namiot Spotkania – ks. Piotr Góra – Soboty Biblijne 5c

https://www.youtube.com/watch?v=1LPp8Z6xNeg

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 23 marca. Nie przegapcie okazji do dalszego odkrywania bogactwa i głębi Pisma Świętego wraz z nami. Spotkania „Soboty Biblijne” są otwarte dla wszystkich, którzy pragną zgłębiać tajemnice wiary i dzielić się swoim doświadczeniem duchowym w serdecznej atmosferze.

Do zobaczenia w marcu!

/Diecezja Bielsko-Żywiecka/

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter