„Nigdy bycie posłanym do winnicy nie było łatwe. Zawsze wiązało się z ceną, jaką trzeba było za to zapłacić” – przypomina w najnowszej medytacji „Szklanka dobrej rozmowy” na 27. Niedzielę zwykłą, 8 października 2023 r., ks. Marek Studenski. Duchowny przytacza historie niezłomnych ludzi, którym przyszło zapłacić za swe przekonania i wierność najważniejszym dla nich wartościom.

„Czym jest dla nas wierność Bogu i jak daleko jesteśmy gotowi się posunąć, by pozostać autentycznymi w naszej wierze?” – to tylko niektóre pytania, jakie stawia autor programu. Nawiązuje przy tym do ewangelicznej przypowieści o winnicy.

Kapłan zachęca do poszukiwania równowagi między pozostawaniem wiernymi naszym przekonaniom a nawigowaniem przez wyzwania współczesnego świata. Zauważa, że warto modlić się o siłę, odwagę i mądrość na naszej duchowej drodze, niezależnie od tego, z jakimi przeszkodami się spotkamy.

Tymczasem w „Dopowiedzeniach” księża Mateusz i Piotr pytają w kontekście analizy encykliki „Laudato Si” m.in. o to, jakie miejsce w planie Boga zajmuje przyroda, na czym właściwie polega nasza relacja do świata i jakie ma znaczenie bogactwo oraz różnorodność stworzenia.

https://diecezja.bielsko.pl/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter