Święta już niedługo, więc mamy niewiele czasu, żeby pomyśleć o prezentach, którymi chcielibyśmy obdarować rodzinę.

Mimo wszystko pamiętajmy, że Święta Bożego Narodzenia, to nie tylko prezenty. To przede wszystkim czas, który możemy spędzić wspólnie z naszą rodziną. To okres, kiedy mamy w końcu okazję porozmawiać ze sobą bez pośpiechu i napić się wspólnie kawy. Możemy wtedy zobaczyć się z dalszą rodziną, którą widujemy często tylko kilka razy w roku. Powinniśmy również poświęcić ten czas Panu Bogu. Może to dobry pomysł, żeby pójść do kościoła, jeśli w ciągu roku byliśmy zbyt zabiegani, żeby to zrobić? Może warto odnowić kontakt z Bogiem i pokazać, że się dla nas liczy? A może powinnyśmy pomyśleć o spowiedzi? Oczyścić się z grzechów, które wszyscy popełniamy. Święta to dobry czas na zmiany. Naprawmy relacje z bliskimi osobami. Podajmy rękę na zgodę tym, z którymi jesteśmy skłóceni i wybaczmy błędy tym, którzy nas zranili. Pamiętajmy, że ludzie są tylko ludźmi. Czasem zawodzą, popełniają błędy i ranią. Spróbujmy im wybaczyć i spędzić ten czas jak najlepiej. Pomódlmy się również za osoby, których już z nami nie ma. Powspominajmy czasy, kiedy mogli usiąść z nami przy jednym stole i cieszyć się Wigilią. Prezenty to tylko miły dodatek do świąt, pamiętajmy o tym.

Jeśli więc zastanawiamy się nad tym miłym dodatkiem - mamy dwa wyjścia. Możemy spytać, czy jest coś, co chcieliby dostać lub zrobić im niespodziankę. Pamiętajmy jednak, żeby nigdy nie dawać w prezencie zwierząt. Często się zdarza, że niestety są to nieudane niespodzianki. Jeśli bliscy nam powiedzieli, co chcieliby dostać, to sprawa jest bardzo prosta. Co jednak, jeśli musimy zdać się tylko i wyłącznie na własną kreatywność?

Zawsze tak powtarzałam i zawsze będę – jeśli nie wiemy, co kupić – kupmy książkę.  Jest wiele ciekawych pozycji, nad którymi można się zastanowić. Jeśli z kolei mamy więcej gotówki do przeznaczenia na prezent, to polecam czytnik e-booków. Zmieści się na niego wiele książek, a jest tak poręczny, że bez problemu można mieć go ze sobą w torbie i czytać w oczekiwaniu na autobus, czy w kolejce w sklepie.

Kobiety z pewnością ucieszyłyby się z biżuterii lub nowych perfum. A może warto zainwestować w jakieś ciekawe ubranie, o którym marzyła żona? Albo kupić mężowi coś, co przyda mu się w rozwijaniu hobby, które ma? Lubi składać modele? Interesuje się piłką nożną? Gra na instrumencie? A może nadal zachowuje się, jak nastolatek i uwielbia czytać komiksy z superbohaterami? Jest tak wiele ciekawych rzeczy z motywami z książek i komiksów! Począwszy od kubków, przez ubrania, gadżety, pościele, aż do różnego rodzaju mebli. A może jest mężczyzną, który lubi chodzić pod krawatem? Może wtedy ucieszy go nowy zegarek? Albo oryginalny pasek do spodni?

Pomysłów na udany prezent jest naprawdę mnóstwo. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Pamiętajmy jednak, tak jak już wyżej wspomniałam, że prezenty to najmniej ważna część świąt. Odłóżmy więc wszystko na chwilę i po prostu się przytulmy. Usiądźmy razem przy stole i popatrzmy na siebie. Doceńmy fakt, że możemy siedzieć przy nim wszyscy. Choć nikomu tego nie życzę, to bądźmy świadomi, że za rok może nas być przy nim mniej.

/JK/

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter